Nauka Programowania Od Podstaw | Programowanie Od Podstaw | Gregory & Monsters

Nauka Programowania Od Podstaw

w Gregory & Monsters

NAUKA PROGRAMOWANIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH


Jak zacząć się uczyć programowania i gdzie szukać porad ?

Czas podsumować nasze doświadczenia związane z nauką programowania od podstaw. Wiele osób stawiających swoje pierwsze kroki w programowaniu napotyka na problem związany z wyborem technologii. Wśród wielu dostępnych jest dość ciężko wybrać tą, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Nie jest to jednak tak ważne jak wielu z nas się początkowo wydaje.

Obecne języki programowania są językami obiektowymi i właściwie to powinien być główny wyznacznik gdy nauka programowania, a właściwie jej początki stają się naszym priorytetem. To właśnie obiektowość stanowi podstawy dla większości technologii web oraz mobile. Jeśli zatem decydujemy się na rozpoczęcie nauki powinniśmy zacząć od języków obiektowych.

Drugą istotną kwestią są również oczekiwania co do efektów nauki. Wiele osób błędnie postrzega pracę programisty jako osoby, która osiągnęła określony poziom umiejętności i jedynie korzysta z tej wiedzy. Prawda może być dla co niektórych dość szokująca ponieważ nauka programowania związana z technologiami programistycznymi jest procesem ciągłym i każdy doświadczofny programista doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Oznacza to, że technologia jest w ciągłym ruchu i zmienia się bezustannie. Doskonałym przykładem może być tutaj dynamiczny rozwój technologii Angular lub React. Jeszcze kilka lat temu nikt niesłyszał o TypeScript (wykorzystywany w Angular oraz React), który dziś stanowi najczęściej powtarzającą się część ofert pracy dla programistów.

Podsumowując programowanie od podstaw do przede wszystkim poznanie zasad programowania obiektowego, a następnie rozbudowa swojego warsztatu o kolejne technologie. Przykładowym zestawem technologii, które dziś stanowią doskonałe zaplecze do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem jest: HTML/CSS, JavaScript, Angular, C#, SQL oraz MVC Core. Taki właśnie zestaw możecie znaleźć w Gregory & Monsters pod nazwą Kurs Full Stack Developer. Zapraszamy.

Jeśli już wiesz w jaki sposób rozpocząć naukę jednak masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego kursu dla siebie, możesz zawsze zapytać nas o zdanie, jesteśmy dostępni na aplikacji Messanger na Facebook'u > Gregory & Monsters