Nauka Programowania Javascript | Kurs JavaScript| Gregory & Monsters

Nauka Programowania
JavaScript Kraków

w Gregory & Monsters

Nauka Programowania > JavaScript

NAUKA PROGRAMOWANIA JAVASCRIPT

Oferujemy szkolenia i kursy w różnych wariantach opierające się o najpopularniejsze języki programowania stosowane w tworzeniu aplikacji internetowych. Kurs front end przyda się każdemu kto chce zacząć swoją przygodę z programowaniem.


Card image cap

Front-End

Czas trwania: 3 miesiące

HTML/CSS, Bootstrap, Javascript, jQuery, MVC Core, Angular

Strona Kursu →

Poznaj najważniejsze komendy i znaczniki html, odbędziesz także szkolenie javascript i kurs CSS. Nauczymy Cię front endu szybko i skutecznie. Poznasz wszystkie komendy w oparciu o przykłady i wszystko stanie się jasne. Opanuj podstawy i rozwiń swoje umiejętności w zakresie programowania front end. Stworzyliśmy także kursy dla osób pracujących na etacie odbywające się w weekendy.


HTML - Co to jest?

Język programowania oparty o hiperłącza, który zbudowany jest ze znaczników. Skrót html w rozwinięciu oznacza Hypertext Markup Language - czyli hipertekstowy język znaczników. Język html stosowany jest najczęściej do tworzenia witryn internetowych. Przeglądarki analizują składnię html, odpowiednia interpretacja znaczników pozwala na wyświetlenie strony użytkownikowi.

Podstawy tworzenia aplikacji webowych i mobilnych

Absolutnym obowiązkiem dla wszystkich chcących rozwijać aplikacje web lub mobile jest język HTML oraz CSS.

Większośc stron internetowych wykorzystuje te dwie technologie do wyświetlania informacji w przeglądarkach użytkowników. Pierwszą z nich, a więc HTML stanowi cos w rodzaju szkieletu strony www, mówiąc dokładniej określa strukturę dokumentu oraz zależności pomiędzy częściami dokumentu HTML.

Do czego służy CSS

CSS czyli cascading style sheets jest zestawem stylów (kolorów, wielkości czcionek, długości paragrafów, wielkości elementów itd. ) który zostaje narzucony elementom stworzonym przez HTML.


JavaScript - Co to jest?

Ten stworzony przez firmę Netscape język programowania opiera się o skrypty. JavaScript najczęściej stosowany jest do tworzenia stron internetowych. Mówiąc ogólnie jeśli potraktujemy eelementy HTML jakk rzeczowniki a style CSS jako przymiotniki opisujące te rzeczowniki to w takim wypadku mozna powiedzieć, że Javascript będzie czasownikiem dla tych elementów. Javascript potrafi wprawiac elementy HTML w ruch, zmieniać ich właściwości CSS (wysokośc, szerokość, widoczność itd.). Oprócz tego za pomoca Javascript możemy kontrolować oraz obsługiwać zdarzenia na stronie (tzw. eventy) np. click, mousemove, focus itp. Każde ze zdarzeń może uruchamiać inne elementy kodu Javascript.

Warto dodać, że Javascript jest językiem obiektowym.W trakcie zajęc front-end w Gregory &A Monsters wykorzystujemy ten fakt i już po kilku dniach programowania w Javascript uczymy podstaw programowania obiektowego oraz umiejętności rozwiązywania algorytmów, które jak się okazuje przy dobrych podstawach nie są już takie skomplikowane.